Wartościowe Treści

Czym jest Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom do niedawna był jedynie futurystycznym marzeniem. Błyskawiczny rozwój najnowszych rozwiązań technologicznych, dających możliwość połączenie z globalną siecią urządzeń AGD, spowodował, że pragnienia te stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Jak wszystkie nowinki, tak też w przypadku Smart Home okolicznością problematyczną dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dzisiaj każdego, kto ma ochotę zadbać o komfort i bezpieczeństwo stać na to, aby jego dom był smart.

Smart Home to po prostu zainstalowanie w domu sprzętów, które można zdalnie programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Tym sposobem możemy zarządzać właściwie całym wyposażeniem domu. Przeważnie system jest stosowany do sterowania ogrzewaniem, systemem alarmowym, żaluzjami lub bramami garażowymi w nieruchomości.

Nie powinniśmy w tym miejscu pominąć sprawy bezpieczeństwa smart domów. Wykorzystanie różnego rodzaju czujników pozwala wykryć zalanie pomieszczenia, pożar lub gromadzenie się szkodliwych gazów, bądź też natychmiast alarmować o włamaniu. Nie oznacza to jednak, że natychmiast musimy zainwestować i zmienić wszystkie do tej pory posiadane sprzęty. Najlepiej natomiast krop po kroku, w zależności od bieżących potrzeb, wymieniać sprzęt na smart. Na początku zamieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy na przykład od odkurzacza. Duża część z nas życzyłaby sobie, aby ktoś posprzątał dom w trakcie naszej nieobecności. Cenione na rynku odkurzacze smart umożliwiają zrealizowanie tego marzenia. Automatyczne zarządzanie klimatyzacją czy też ogrzewaniem lokalu pozwala na spore oszczędności w naszym budżecie, a zarazem nasz Smart Home wita nas po powrocie oczekiwaną temperaturą. Zdalna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale również może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zapewni optymalne nasłonecznienie mieszkania, ale sprawi także, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas pobytu poza domem. Montaż inteligentnych gniazdek elektrycznych daje szanse na zdalne sterowania też urządzeniami, które nie są smart.

Wygoda, ekonomia i prostota przemawiają więc jednoznacznie o potrzebie przekształcenia naszego domu w Smart Home. Warto już teraz zadbać o to by stopniowo wkroczyć do krainy inteligentnych domów.

Ostatnio dodane

Polecam

Strony

Info

Korzystamy z plików cookies. Wszystkie opcje dotyczące "ciasteczek" możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.