Wartościowe Treści

Aplikacje a firma

Zakładanie własnej działalności jest na pewno znacznie mniej skomplikowane niż było to jeszcze pewien czas temu. Sporo spraw urzędowych załatwimy za pośrednictwem internetu. Tak naprawdę osoba obrotna może uruchomić działalność w jeden dzień. Jednak musimy mieć na uwadze, że samo zarejestrowanie działalności to jedynie wstęp do prowadzenia biznesu. W tym niedługim materiale chciałbym zwrócić uwagę na różnego typu oprogramowaniu w firmie.

Dziś koniecznym jest korzystać z nowych technologii

W dzisiejszych czasach najprawdopodobniej już nie ma branży, w której można skutecznie działać nie mając dostępu do nowych rozwiązań – myślę tutaj przede wszystkim Internet i komputer, a do ich wygodnej i bezpiecznej obsługi niezbędne jest dobre oprogramowanie. O jakich sprawach warto pamiętać wybierając aplikacje dla naszej firmy?

Większość początkujących przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że sporo programów dostępnych za darmo jest przeznaczona wyłącznie do użytku niekomercyjnego, a chcąc instalować na komputerach w firmie trzeba wykupić stosowną licencję. Z tego powodu należy szczegółowo czytać dokumentację dostarczaną z oprogramowaniem. Najczęściej aplikacje mające licencję dopuszczającą na darmowe użytkowanie wyłącznie na komputerach prywatnych to oprogramowanie antywirusowe czy pakiety biurowe.

Programem przy którym z pewnością warto zdecydować się na wersję komercyjną są wszelkiego typu aplikacje do których wprowadzamy dane Kontrahentów – jako przykład można przytoczyć aplikacja do wystawiania faktur. Tu namawiam do wyboru wysokiej jakości rozwiązań, bo prawo RODO nakłada na nas obowiązek dostosowania się do określonych wytycznych. Producenci komercyjnych programów pilnują aby ich produkt był przystosowany do tych przepisów.

Jak można zauważyć kwestia oprogramowania dla firmy może prowokować pewne kłopoty, ale jedynie kiedy podejdziemy do tego beztrosko. Jeżeli nie mamy wiedzy na zajęcie się tym tematem to powinniśmy korzystać z oferty firma zajmujących się dostarczaniem oprogramowania do celów komercyjnych.

Ten tekst ma na celu jedynie przedstawić temat legalności oprogramowania w firmie. W przypadku dowolnych niejasności należny konsultować je z prawnikiem.

Ostatnio dodane

Polecam

Strony

Info

Korzystamy z plików cookies. Wszystkie opcje dotyczące "ciasteczek" możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.